Komunikaty i informacje wyborcze, najnowsze u góry19 stycznia 2017, 23:39, Komunikat Komitetu wyborczego

Komunikat Komitetu wyborczego:

 1. Informujemy, że czas trwania regionalnego walnego zebrania jest ograniczony. Nie jest możliwe przedłużenie wynajmu sali po godz. 18:00.
 2. Przypominamy, że mandaty będą wydawane na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem (np. dowodu osobistego).
  Ponieważ karty do głosowania będą wydawane tylko na podstawie mandatu, proszę go nie zgubić i nie zniszczyć - nie będą wydawane duplikaty!
  Na salę wchodzą tylko osoby z mandatami - proszę więc mieć je cały czas przy sobie, także, gdy będziecie wychodzić "przewietrzyć się".
 3. Proszę założyć obuwie bez obcasów (szpilki wykluczone!). Korzystamy z sali sportowej wyłożonej parkietem. Najlepsze będzie obuwie sportowe.
 4. Parking - dostęp do parkingu jest nieograniczony, ale nie ilość miejsc! Pamiętajcie, że w trakcie naszego walnego z klubu Cityzen będą korzystać inne osoby.

Do zobaczenia na I regionalnym walnym zebraniu członków Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji w Wielkopolsce.

21 stycznia 2017 r., godz. 11:00 (wydawanie mandatów od 10:00)
Klub Cityzen, ul. Droga Dębińska 10c, Poznań.

Komitet wyborczy
Tomek Adamiec
Joanna Darecka
Jarosław Idaś
Adriana Machowiak
Andrzej Zimowski


18 stycznia 2017, 22:34, Prezentacja kandydata Sławomira Majdańskiego

Zgodnie z życzeniem kandydata na Przewodniczącego Zarządu Regionu, Sławomira Majdańskiego, wysyłam Państwu jego prezentację.

Pozdrawiam
Joanna Darecka KOD Wielkopolska tel. +48 797 207 200 kodwlkp.pozafb@gmail.com


18 stycznia 2017, 22:16, Komunikat w sprawie walnego zebrania i wyborów 21.01

Komunikat Komitetu wyborczego:

 1. Do głosowania na walnym zebraniu uprawniać będzie mandat, który zostanie wydany każdemu członkowi Stowarzyszenia KOD z regionu Wielkopolska.
 2. Mandaty będą wydawane na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem (np. dowodu osobistego).
 3. Mandaty będą wydawane przez Komisję mandatową od godz. 10:00, przez cały czas trwania walnego zebrania. Bardzo prosimy o pobranie mandatów przed rozpoczęciem walnego zebrania członków, czyli do godz. 11:00.
 4. Ponieważ przed każdym głosowaniem liczba wydanych mandatów będzie zliczana, w celu określenia liczby osób uprawnionych do głosowania, między zliczeniem głosów przed danym głosowaniem a samym głosowaniem wydawanie mandatów będzie czasowo wstrzymane.
 5. W trakcie wyborów będzie możliwe odebranie legitymacji członkowskich przez członków Stowarzyszenia KOD. Legitymacje będą wydawane przy osobnym stoliku.
 6. Kandydatów do władz regionu oraz na Delegatów można zgłaszać przesyłając maila ze skanem wypełnionego formularza na adres biuro.wlkp@ruchkod.pl. Oryginały formularza można dostarczyć do biura w czwartek, 19.01, w godz. 16-20 oraz przed rozpoczęciem walnego zebrania, do godz. 11:00. Po rozpoczęciu zebrania oryginały formularzy zgłoszenia, wraz z listą kandydatów, którzy zgłosili się do tego momentu, zostanie przekazana Przewodniczącemu zebrania.
  Można także zgłaszać swoje kandydatury w trakcie walnego zebrania, Przewodniczącemu zebrania, do chwili zamknięcia danej listy, co nastąpi przed rozpoczęciem wyborów na daną funkcję, czyli do ostatniej chwili.
 7. Po długiej dyskusji zadecydowaliśmy, ze względu na dużą liczbę kandydatów i ograniczenia czasowe, że każdy z kandydatów na Przewodniczącego Zarządu będzie miał 2 min. na prezentację, kandydaci na pozostałe funkcji i na Delegatów - po 1 min. (w przypadku kandydowania na więcej niż 1 funkcję, kandydat NIE będzie ponownie się prezentował). Nie będzie też możliwości zadawania pytań kandydatom ani dyskusji nad kandydaturami.
 8. Przypominamy o zabraniu długopisu.

Komisja wyborcza
Tomek Adamiec
Joanna Darecka
Jarosław Idaś
Adriana Machowiak
Andrzej Zimowski


17 stycznia 2017, 13:59, O mandatach na Walnym

Uprzejmie informuję, że mandaty na walnym zebraniu, uprawniające do udziału w głosowaniach, będą wydawane na postawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem (np. dowód osobisty).

Pozdrawiam
Joanna Darecka KOD Wielkopolska tel. +48 797 207 200 kodwlkp.pozafb@gmail.com


15 stycznia 2017, 2:27, Zgłoszenia do Komisji skrutacyjnej

Ponieważ pojawiły się posty ze zgłoszeniami do Komisji skrutacyjnej, informuję, że zgłoszenia do Komisji skrutacyjnej przyjmowane są w trakcie walnego, w momencie wyboru Komisji skrutacyjnej. To samo dotyczy Komisji uchwał i wniosków. Oczywiście, jeśli ktoś jest zainteresowany pracą w Komisji skrutacyjnej lub w Komisji uchwał i wniosków i zgłosi się do mnie (na priv lub na biuro.wlkp@ruchkod.pl) - zapiszę i przekażę Przewodniczącemu zebrania.
Joanna Darecka


15 stycznia 2017, 2:23, Komunikat w sprawie wyborów

W związku z przekazaniem mi przez Agnieszkę Bizugę funkcji przewodniczącej Komitetu wyborczego, organizującego walne zebranie członków oraz wybory w Stowarzyszeniu KOD w Wielkopolsce informuję, że:

 1. Lista kandydatów zostanie ponownie zaktualizowana jutro, tj. w niedzielę 15.01, następnie będzie aktualizowana codziennie do dnia 21.01, czyli do dnia wyborów - potrzebuję jednego dnia, żeby się zorganizować.
 2. Nadal możliwe jest zgłaszanie kandydatów drogą mailową, na adres: biuro.wlkp@ruchkod.pl (z załączonym skanem formularza zgłoszenia).
 3. Oryginały można dostarczyć do biura KOD Wielkopolska przy ul. Zamkowej 7A/2 w Poznaniu w czwartek, 19.01, w godz. 16-20.
 4. Oryginały można także dostarczyć mi we wtorek, po wykładzie LUD, czyli 17.01, o 20-tej, w sali konferencyjnej biurowca Delta na IV p., ul. Towarowa 35 oraz w sobotę, 21.01, przed rozpoczęciem walnego, czyli do godz. 11:00.
 5. Odbiór każdego zgłoszenia będę potwierdzała mailem (w przypadku zgłoszeń na maila) lub własnoręcznie podpisanym potwierdzeniem odbioru (w przypadku oryginałów).
 6. Informuję, wszystkich zainteresowanych, że w związku z tym, że mam organizować walne zebranie i wybory, nie będę prowadziła własnej kampanii wyborczej ani w żaden sposób komentowała wypowiedzi innych kandydatów (wybaczcie, nie będzie nawet like'ów).

Joanna Darecka


15 stycznia 2017, 2:23, Komunikat Agnieszki Bizugi

W związku z moim zgłoszeniem na przewodniczącą regionu wielkopolskiego przewodniczenie w komitecie organizującym wyboru przekazałam dziś na spotkaniu na ręce Joanny Dareckiej. Nie jest to wymóg formalny, nie mniej jednak tak będzie przejrzyściej.

Taka jak napisałam w komentarzu komitet organizuje walne zgromadzenie członków tylko i wyłącznie. Porządek obrad, prezydium jak i poszczególne komisje przegłosowywane są na walnym.Porządek nie był przez komitet organizujący wybory jeszcze przegłosowany ( jest draft, ale nie było jeszcze akceptu wszystkich). Nie ma obaw, że przy liście kandydatów są jakiekolwiek manipulacje, gdyż 99% zgłoszeń było przekazanych mailowo, jest więc data i godzina zgłoszenia. Zgłoszenia przekazywane bezpośrednio na moje ręce były przy świadkach, gdzie wpisywaliśmy tez godzinę. Jeśli zgłaszano mailem kilka osób, były one wpisywane alfabetycznie.Tak samo było z plikiem zgłoszeń, które dostałam na spotkaniu opłatkowym. Te również zostały wpisane alfabetycznie.

Spotkania komitetu były spotkaniami otwartymi, każdy mógł wziąć w nich udział by zaproponować swoje rozwiązania, czy tez sprawdzić jak działa komitet.

Ze swojej strony dziękuję członkom komitetu za współpracę. Trochę się nagłowiliśmy nad rozwiązaniem impasu z regulaminem. Zamiast właśnie skupiać się na przebiegu walnego zebrania, musieliśmy się zastanowić jakie rozwiązania przyjąć by w ogóle mogło się odbyć. Dziękuję, za merytoryczne wsparcie, profesjonalne podejście i życzę Wam powodzenia
Agnieszka Bizuga


14 stycznia 2017, 8:33, Spotkanie z kandydatami do władz regionu po manifie

Po manifie, o godz. 13:30, w Cafe Pod Minogą, przy ul. Nowowiejskiego 8, będzie można spotkać się z kandydatami do władz regionu.

Zapraszamy serdecznie!

Pozdrawiam
Joanna Darecka KOD Wielkopolska tel. +48 797 207 200 kodwlkp.pozafb@gmail.com


12 stycznia 2017, 23:25, Info o kandydacie na Przewodniczącego - S. Majdański

W odpowiedzi na prośby o informacje o kandydatach na Przewodniczącego przesyłam link do fp Sławomira Majdańskiego, na którym znajduje się m.in. jego program:

https://www.facebook.com/SlawomirMajdanskiKandydat/

Informacje o drugim kandydacie - Zdzisławie Kałku oraz o kandydatach, którzy się jeszcze pojawią, będę przesyłała sukcesywnie, w miarę ich publikowania

Pozdrawiam
Joanna Darecka KOD Wielkopolska tel. +48 797 207 200 kodwlkp.pozafb@gmail.com


10 stycznia 2017, 21:47, Kawiarenka KOD w czwartek, 12 stycznia

W dniu 12 stycznia 2017 r., o godz. 18:00 zapraszamy tradycyjnie na Kawiarenkę KOD.

W programie:

 1. spotkanie z kandydatami do nadchodzących wyborów
 2. sprawy bieżące
 3. polityczne koło dyskusyjne " co po PIS"

EMPiK, ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu.

Pozdrawiam
Joanna Darecka KOD Wielkopolska tel. +48 797 207 200 kodwlkp.pozafb@gmail.com