Strajk Obywatelski 13 grudnia 2016

Plik ulotki do druku

Na stronie http://www.strajkobywatelski.pl są do pobrania materiały graficzne i ulotki, jest też mapa strajku w Polsce i na świecie.

Komitet Organizacyjny Strajku Obywatelskiego Poznań serdecznie zaprasza do współudziału w organizowanej przez nas manifestacji w dniu 13 grudnia 2016 roku. Manifestacja rozpocznie się na pl. Adama Mickiewicza o godz. 19:30. Przewidujemy m.in. odczytanie postulatów Strajku Obywatelskiego, wypowiedź prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka, i złożenie w całkowitym milczeniu kwiatów pod Krzyżami dla uhonorowania bohaterów walki o demokrację sprzez 35 lat. Następnie zgromadzeni przygotują się do przemarszu ulicą Święty Marcin pod biuro regionalne PiS, gdzie odbędzie się finał manifestacji. Prosimy wszystkich biorących udział w Strajku Obywatelskim Poznań o przyniesienie z sobą latarek, które zostaną wykorzystane w trakcie przemarszu. Manifestacja zakończy się przed godz. 21:00.

Każdego, kto uważa, że sprawy Polski idą w złym kierunku, zachęcamy do przyłączenia się do naszego protestu. Tylko łącząc nasze siły potrafimy się przeciwstawić złej zmianie. Ze względu na ograniczone ramy czasowe nie przewidujemy długich wystąpień działaczy lub polityków, ale każda organizacja, która pojawi się na Strajku, będzie miała prawo do krótkiej wypowiedzi ze sceny na pl. Adama Mickiewicza na temat JEDNEGO z działań władzy, które uważa za szczególne zagrożenie dla propagowanych przez siebie wartości. W ten sposób każdy będzie mógł zgłosić jeden ważny dla siebie postulat.

Prosimy o odpowiedź na adres e-mailowy: gpiotr@wa.amu.edu.pl

W imieniu organizatorów,

Piotr Gąsiorowski

Oficjalna strona wydarzenia na FB